11 ezer párkapcsolatot nézett át a mesterséges intelligencia – íme az eredmény
Több mint 11 ezer pártól szerzett adatokat dolgoztatták fel mesterséges intelligenciával kanadai szakemberek, hogy kiderüljön, mi és mennyire számít egy párkapcsolatban.
Több mint 11 ezer pártól szerzett adatokat dolgoztatták fel mesterséges intelligenciával kanadai szakemberek, hogy kiderüljön, mi és mennyire számít egy párkapcsolatban.
A koronavírus megjelenése óriási kihívás elé állította az emberiséget. A világméretű probléma leküzdésében pedig nem csak a tudósoknak jut komoly szerep, hanem a legmodernebb informatikai fejlesztéseknek is – köztük a szuperszámítógépeknek, amelyek rendkívül nagy memóriájukkal és számítási kapacitásukkal veszik fel a harcot a világjárvánnyal.
Feltalálói szerint a mesterséges intelligenciára alapuló manipulációk eddig ismert módszerei mind leleplezhetők egy új eljárással.
Megannyi terület után a japán halpiacokon is felbukkant a mesterséges intelligencia. Egy telefonra telepíthető alkalmazás formájában, amely fejlesztője reményei szerint segítheti, majd akár ki is válthatja a hosszú éveken át tanuló halhússzakértők munkáját.
Sok hír, sűrű frissítések, kisebb-nagyobb melléfogások, szürkeség. Egyelőre ez jellemzi a robotok által gyártott híreket.
A Kaspersky megbízásából készült kutatás eredményei szerint, amikor egy gép szólal meg, a magyarok azt szeretik, ha női hangon beszél. Az is kiderült, hogy a magyar válaszadók többsége a férfihangot csak akkor tartja megbízhatóbbnak, amikor vezető nélküli autóról van szó.
Az Apollo-16 legénysége egy holdjáró segítségével fedezte fel a Hold felszínét, amiről videót is készítettek az asztronauták. Ezt modernizálták, a végeredmény pedig igen látványos lett.
A koronavírus nemcsak az embereket, hanem a tőzsdei befektetéseket is megtámadta. Nem sokan voltak immunisak a fertőzéssel szemben – ezek egyike egy kevéssé ismert robotbróker, a müncheni Minveo cég mesterséges agya.
Egy programozó kíváncsi lett, mihez kezd néhány állatos képpel a saját algoritmusa. Aldo Cortesi szoftvere nem csak hogy alkotott, a maga módján új fajokat is teremtett.
Még jobb lesz a felismerés: a Google tulajdonában lévő VirusTotal rendszerébe integrálják a Cynet, egy izraeli kiberbiztonsági cég tulajdonában lévő mesterségesintelligencia-alapú megoldást.
Hús-vér színész helyett egy robotra bízzák a főszerepet az egyelőre csak “b” névre keresztelt filmes projektben. Bár a robotnak nem kell fizetést adni, a munka ettől még nem olcsó.
Egy új applikáció az újságírók munkáját segíti azzal, hogy akár tüntetéseken minél gyorsabban felismerjék a szélsőjobboldali mozgalmakhoz és önkényuralmakhoz köthető szimbólumokat.
A Timecraft névre keresztelt mesterséges intelligencia elemezte, hogy a timelapse videók alapján hogyan készül egy festmény, majd a látottak alapján megpróbálta újra megalkotni azokat.
A kórházakban is alkalmazható robotok egy fejlettebb változatának tűnik az a szerkezet, amelyet idővel páciensek közelébe engednének az orvosok. Nem gyógyszert adagol, sebet varr.
Sokan bírálják az Amazont, amiért a cég szerintük minimális módon védi dolgozóit a koronavírus ellen. A vállalat most olyat tett, amitől talán megváltozik a kritikusok véleménye.
A mesterséges intelligencia elől semmi sem maradhat rejtve: akár HD minőségű képet is készíthet egy pixeles felvételből.
A Google által április óta fejlesztett zajszűrő funkció megakadályozza, hogy a felhasználó hangján kívül más, környezeti hangok is bekerüljenek a Meet-beszélgetésekbe.
Kézírást imitáló mesterséges intelligenciát fejlesztenek német kutatók. Sok előnye lehet, de nehéz kizárni a rosszhiszemű felhasználást.
A tervek szerint jövő nyáron méri össze erejét a levegőben a gép és az ember. Utóbbi egyszer már alulmaradt egy hasonló küzdelemben.
A csupán kódhalmaz formájában létező Jarvis egyetemeknél, galériáknál és művészeti központoknál fog tájékozódni, mielőtt dönt, mely alkotások méltók a rendezvényhez.